Křemelina

Jemný minerální prášek k multifunkčnímu využití. Detox organizmu, podpora vlasů, pokožky. 

Balení 250g v prášku. Doplněk stravy.

Více informací

200,00 Kč
(s DPH)

Více informací

Křemelina je 100% přírodní produkt. Získává se ze zkamenělých a na jemných prášek rozemletých schránek rozsivek, což jsou jednobuněčné řasy. Křemelina je bohatá na minerální látky, jako je vápník, hořčík, křemík, ale také železo. Tento unikátní prášek je velmi multifunkční. Křemelinu můžete užívat vnitřně - 1-2 polévkové lžíce denně rozmíchat v chladné tekutině. Nerozpustí se, ale postupně klesá na dno sklenice, takže ji ideálně hned po rozmíchání vypijte. Křemelinu můžete použít i jako přírodní odčervovací prostředek pro vaše mazlíčky. Prášek totiž narušuje těla parazitů a tím je zabíjí.

Křemelina se dá používat i na ošetření pleti, vlasů nebo čištění zubů. Můžete ji použít jako masku na pleť i na vlasy. Postupujte podobně jako při přípravě masky z jílů - rozmíchejte ve vodě, rostlinném oleji nebo v květové vodě. Pleť vyhlazuje, projasňuje a zásobuje ji minerály. Díky jejím jemným abrazivním účinkům můžete křemelinu použít i pro čištění zubů. Smíchejte s trochou vody nebo kokosového oleje. 

Křemelina se vám bude hodit i v domácnosti. Prášek nasypaný na houbičku pomůže snadno vydrhnout nádobí do čista. Odstraňuje usazený vodní kámen hlavně z nerezových povrchů. Působí proti škůdcům, kteří se s oblibou usídlují ve spížích či šatnících. Křemelina narušuje jejich povrch a tím je hubí. Jedná se tedy také o přírodní a netoxický insekticid.

Složení

Křemelina 100 %, (amorfní SiO2 80 %, oxidy železa 1 %, stopvé prvky).

Skladování

Skladujte v suchu a temnu.

Návod k přípravě

1-2 čajové lžičky (2-4 g) rozmíchejte ve vodě nebo jiném nápoji. Nepřekračujte doporučenou denní dávku 2,5 polévkových lžic (15 g). Po 3 týdnech pravidelného užívání doporučujeme na týden křemelinu vynechat. Doplněk stravy neslouží jako náhrada vyvážené a pestré stravy.

ostatní výrobky ve stejné kategorii

Positive SSL