ekodrogerie 

Nakupujeme drogerii ve velkých baleních od brněnské společnosti Tierra Verde. U nás si můžete odsypat či odlít na váh...

Nakupujeme drogerii ve velkých baleních od brněnské společnosti Tierra Verde. U nás si můžete odsypat či odlít na váhu do vlastního obalu. Zajímá vás, jak nakupovat šetrně k vašemu zdraví, ekonomicky k vaší peněžence a ekologicky k životnímu prostředí?

Chytře a s radostí prát a uklízet domácnost, kancelář, školu atd.

Zjednodušili jsme výběr a vybrali základní suroviny pro praní a úklid. 

Základních surovin je pět: jedlá soda, prací soda, ocet, kyselina citronová, jádrové mýdlo. 

Vybrali jsme i doplňkové ekohity, které by také v domácnosti neměly chybět: bělidlo puer, žlučové mýdlo, změkčovač vody, regenerační sůl do myčky, letní směs do odstřikovačů do automobilu atd. 

Zobrazit

Podkategorie

 • Tierra Verde (zelená země) je velice odpovědná společnost sídlící u Brna, kde má i svou výrobnu. Specializuje se na ekologickou a zdraví prospěšnou kosmetiku, ekodrogerii i další oblasti ekoživota. Ekodrogerii vyrábí pod značkou Yellow and Blue. 

 • V této kategorii jsou výrobky, které je možné si koupit do vlastních obalů. Nebo jako první nákup si můžete koupit prostředek v originálním obalu a další nákupy už jen stáčíte z velkého kanystru "bez obalu" - za nižší ceny.

 • cena od:
  6,00 Kč (s DPH)

  Surovina pro výrobu domácích prostředků č. 1. Universální čistič do domácnosti.

  6,00 Kč
 • cena od:
  5,00 Kč (s DPH)

  Surovina pro výrobu domácích prostředků č. 2. Soda na praní, která se přidává k pracímu prášku při praní špinavého prádla. Je také základem pro výrobu domácího prášku na praní.

  5,00 Kč
 • cena od:
  14,00 Kč (s DPH)

  Aby vaše bílé prádlo bylo bílé i bez chemických optických zjasňovačů a chlórových bělidel. PUER je výborný také pro namáčení a odstraňování skvrn ze stálobarevného prádla. Nahradí i agresivní prostředky na čištění odtoků dřezů, van, umyvadel, sprch a toalet.

  14,00 Kč
 • cena od:
  16,60 Kč (s DPH)

  Surovina pro výrobu domácích prostředků č. 4. Na čistění a údržbu myčky, pračky, varné konvice, kávovaru nebo toalety od vodního kamene. Oproti octu nezanechává žádný pach a je šetrnější k plastovým a gumovým částem spotřebičů. Pravidelná údržba spotřebičů přispívá k jejich úspornějšímu provozu. Úsporné řešení oproti tekutým přípravkům – kupujete jen...

  16,60 Kč
 • cena od:
  20,00 Kč (s DPH)

  Toto mýdlo si zamilujete - je naprostý přeborník na likvidaci skvrn od mastnoty, potu, trávy, krve, hlíny, ale i ovocných a zeleninových šťáv. Odstraní je z oblečení i dalšího textilu. Vyberte si velikost 45g nebo 140g. Tento výrobek je bez obalu.

  20,00 Kč
 • cena od:
  14,00 Kč (s DPH)

  V mnoha domácnostech teče z kohoutku tvrdá voda, která při praní způsobuje vyšší spotřebu pracího prostředku a šednutí prádla. Se změkčovačem se můžete obou těchto problémů zbavit.

  14,00 Kč
 • cena od:
  30,00 Kč (s DPH)

  Víte, jak tvrdá voda vám doma teče z kohoutku? Otestujte si ji, abyste určili potřebné množství změkčovače vody, který zlepší výsledky praní a ušetří vám peníze za prací prostředky. Koncovým zákazníkům nabízíme jeden testovací proužek k objednávce ZDARMA. Pokud jej chcete, napište nám to do poznámky v objednávce.

  30,00 Kč
 • cena od:
  24,00 Kč (s DPH)

  Surovina pro výrobu domácích prostředků č. 5. Vločky z klasického pracího mýdla (původní mýdlo s jelenem) vhodné pro všechny druhy a barvy prádla a teploty 40 °C a více. Mýdlové vločky se snadno rozpouštějí v teplé vodě. Můžete je použít pro praní v ruce i v pračce nebo pro výrobu mýdlového slizu.

  24,00 Kč
 • cena od:
  6,00 Kč (s DPH)

  Čistá hrubozrnná sůl v potravinářské kvalitě pro údržbu iontového výměníku domácích myček nádobí.

  6,00 Kč
 • cena od:
  9,74 Kč (s DPH)

  Surovina pro výrobu domácích prostředků č. 3.

  9,74 Kč
 • cena od:
  47,50 Kč (s DPH)

  Mleté olivové mýdlo doporučujeme zejména pro praní dětského oblečení, jemného prádla (hedvábí, vlna) a oblečení pro osoby s citlivou pokožkou. Neobsahuje palmový olej ani živočišné složky. V teplé vodě se snadno rozpouští. Vhodné pro praní v ruce i v pračce, výrobu mýdlového slizu, čištění dřevěných povrchů a mytí nádobí.

  47,50 Kč
 • cena od:
  90,00 Kč (s DPH)

  Ekologický WC čistič, se kterým šetříte životní prostředí a zároveň budete mít čistou a provoněnou toaletu. Přírodní vůně oceánu osvěží vaší koupelnu a účinné složky na rostlinné bázi odstraní i vodní kámen a navíc dezinfikují

  90,00 Kč
 • cena od:
  350,00 Kč (s DPH)

  Chcete si vyzkoušet, jak pečovat o domácnost s ekologickými prostředky YELLOW & BLUE? V této startovací sadě najdete deset produktů, díky kterým vyperete bílé i barevné prádlo, zbavíte je skvrn, šetrně umyjete nádobí a vyčistíte celou vaši domácnost. Jak jednotlivé produkty používat a kombinovat vám napoví přiložené letáčky. Tato sada se může stát i...

  350,00 Kč
 • cena od:
  12,00 Kč (s DPH)

  Eko prací gel na barevné prádlo, vlastnosti: ekologické a zachování intenzity barvy, počet praní: 33. Jako první nákup si můžete koupit gel v originálním obalu 1l a další nákupy už jen stáčíte z velkého kanystru "bez obalu". Velikost originálního obalu 1l.

  12,00 Kč
 • cena od:
  225,00 Kč (s DPH)

  Prášek na bílé prádlo a pleny jemně odstraňuje nečistoty, projasňuje světlé prádlo a zároveň působí antimikrobiálně. Vhodný pro praní v pračce při programech na 40°C a vyšších.

  225,00 Kč
 • cena od:
  15,40 Kč (s DPH)

  Likviduje bakterie, viry i plísně. Kapalná dezinfekce na bázi rostlinného alkoholu (614 g/kg ethanol, biocid typ PT2 a PT4). Na všechny pevné povrchy v domácnosti (kuchyně, koupelna, WC), vhodná i pro potravinářské provozy. Neobsahuje chlór, nezanechává nežádoucí stopy, určeno i pro domácnosti s dětmi i zvířaty. S vůní bio citronové a levandulové silice....

  15,40 Kč
 • cena od:
  10,50 Kč (s DPH)

  Máchadlo zneutralizuje máchací lázeň a zajistí, aby ve vašem prádle nezůstávaly zbytky pracích prostředků, které mohou dráždit pokožku. Jeho používání považujeme za velmi důležité, zejména pro alergiky. Používá se místo aviváže do posledního vodního cyklu - máchání. Jako první nákup si můžete koupit prostředek v originálním 1l obalu a další nákupy už jen...

  10,50 Kč
 • cena od:
  160,00 Kč (s DPH)

  Účinný prostředek ze snadno odbouratelných látek pro domácí myčky, který si poradí i se silně znečistěným nádobím. Perkarbonát sodný má schopnost vyčistit silně znečištěné nádobí a odstranit usazeniny od kávy, čaje a další těžko odstranitelné skvrny. Neobsahuje ropné deriváty, chlór, enzymy, syntetickou parfemaci ani barviva.

  160,00 Kč
 • cena od:
  135,00 Kč (s DPH)

  Brání vytváření bílého povlaku z minerálních usazenin na nádobí. Na rozdíl od konvenčních leštidel neobsahuje optické zjasňovače a syntetické vůně.

  135,00 Kč
 • cena od:
  150,00 Kč (s DPH)

  Eko prací gel na barevné prádlo, vlastnosti: ekologické a zachování intenzity barvy, počet praní: 33, objem 1 l - 4,55 Kč/praní

  150,00 Kč
 • cena od:
  109,00 Kč (s DPH)

  Nenápadné mýdlo s fascinující historií a jedinečnými účinky na pokožku. Představujeme vám ručně vyráběné mýdlo původem ze syrského Aleppa, které je považováno za vůbec nejstarší pevné mýdlo na světě. Přirozeně pěstí, hojí a hloubkově hydratuje. Na první setkání obvykle moc nevoní, ale to se postupně mění a pak hledáte příležitosti, co všechno s ním ještě...

  109,00 Kč
 • cena od:
  16,90 Kč (s DPH)

  Prací gel z mýdlových ořechů na funkční sportovní textil s koloidním stříbrem Koncentrovaný gel pro šetrné a ekologické praní sportovního a funkčního oblečení. Využívá antimikrobiální a fungicidní účinky koloidního stříbra. Jeden litr gelu vystačí až na 33 pracích dávek. Velikost originálního obalu 1l.

  16,90 Kč
 • cena od:
  8,77 Kč (s DPH)

  Jedlá krystalická sůl. Tato sůl si nás získala svou přírodní čistotou i příběhem kolem její ruční těžby, čistění a sušení. Používáme ji do mlýnku nebo na solanku (nasycený solný roztok) k vaření či yogínské očistě nosních dutin neti. Balená je do jednoduchých sáčků nebo v případě nákupu v clubu si ji můžete odnést ve vlastní nádobě. Bez obalu. Foto s...

  8,77 Kč
 • cena od:
  25,00 Kč (s DPH)

  Mýdlové vločky na namáčení a praní celkově silně znečištěného a mastného prádla. Díky enzymům z hovězí žluči jsou velmi účinné při odstraňování skvrn a nečistot zejména organického původu (oleje, ovoce a zelenina, krev, inkoust, tráva, červené víno). Vhodné pro bílé a stálobarevné prádlo. Prodej "bez obalu".

  25,00 Kč
 • cena od:
  25,00 Kč (s DPH)

  Tato papírová dóza s potiskem v designu Tierra Verde je určena pro uchování pracích a čisticích prášků nebo na mýdlové vločky. Protože je zhotovena z kvalitního pevného kartonu, bude vám sloužit opravdu dlouho a můžete si ji opětovně plnit. Představuje praktické a zároveň dobře vypadající řešení pro uskladnění naší sypké drogerie.

  25,00 Kč
 • cena od:
  12,00 Kč (s DPH)

  Eko prací gel na barevné prádlo, vlastnosti: ekologické a zachování intenzity barvy, počet praní: 33. Jako první nákup si můžete koupit gel v originálním obalu 1l a další nákupy už jen stáčíte z velkého kanystru "bez obalu". Velikost originálního obalu 1l.

  12,00 Kč
 • cena od:
  7,00 Kč (s DPH)

  Dobrá zpráva řidičům, i autosklo lze umývat ekologicky. Tato voňavá, netoxická směs do ostřikovačů všech motorových vozidel si účinně poradí s hmyzem, ptačími „dárky“ i dalšími nečistotami, které jsou běžnou součástí brázdění silnic.

  7,00 Kč
 • cena od:
  129,00 Kč (s DPH)

  Provoňte si prostor vavřínem kubébovým (Litsea cubeba) a hned se vám zvedne nálada. Vavřín má příjemně svěží citrusovou vůni, připomínající zářivé jižní sluníčko. Pomáhá rozpustit stres a navrací vnitřní harmonii. Má energetizující účinky a podporuje koncentraci. Osvěžovač se hodí k provonění domova, kanceláře i veřejného prostoru. Umí také překrýt...

  129,00 Kč
 • cena od:
  129,00 Kč (s DPH)

  Levandulí a lavandinů se vyskytuje mnoho druhů. Tento esenciální olej se získává destilací fialově kvetoucích stonků druhu lavandinu Grosso (Lavandula hybrida sp. Grosso). Použitý lavandin byl vyšlechtěn z levandule lékařské (Lavandula angustifolia) a levandule širokolisté (Lavandula latifolia). Má typickou květinovou vůni se svěžími až kafrovými tóny.

  129,00 Kč
 • cena od:
  11,00 Kč (s DPH)

  Gel na ruční mytí nádobí s inovovaným složením na bázi rostlinných tenzidů, který disponuje o 70 % vyšší odmašťovací silou oproti předchozí receptuře. Výborně pění a poradí si i s odolnou mastnotou a zaschlými zbytky jídla. Gel je vhodný pro umývání bez rukavic a snadno odbouratelný v přírodě. A krásně voní díky přírodní citronové silici. V balení s...

  11,00 Kč
 • cena od:
  49,00 Kč (s DPH)

  Tento bambusový zubní kartáček je přímo stvořený pro citlivou, ale důkladnou každodenní péči o váš chrup. Hlavice kartáčku splňuje nároky moderního designu a díky pečlivě vyvíjené ergonomii se v ústní dutině dostane i do hůře přístupných míst. Tvar a uspořádání štětin odpovídá prémiovým konvenčním kartáčkům. Je lehounký, příjemný na dotek a na umyvadle...

  49,00 Kč
 • cena od:
  13,00 Kč (s DPH)

  Aviváž uhladí vlákno tím, že jej obalí. Prádlo ze syntetických materiálů zbaví statického náboje, provoní ho a na omak zjemní. Jako první nákup si můžete koupit gel v originálním obalu 1l a další nákupy už jen stáčíte z velkého kanystru "bez obalu". Velikost originálního obalu 1l.

  13,00 Kč
 • cena od:
  19,00 Kč (s DPH)

  Aviváž uhladí vlákno tím, že jej obalí. Prádlo ze syntetických materiálů zbaví statického náboje, provoní ho a na omak zjemní. Jako první nákup si můžete koupit gel v originálním obalu 1l a další nákupy už jen stáčíte z velkého kanystru "bez obalu". Velikost originálního obalu 1l.

  19,00 Kč
 • cena od:
  129,00 Kč (s DPH)

  Tento olej se destiluje z plodů stálezeleného nižšího stromu jihovýchodní Asie vavřínu kubébového (Litsea cubeba). Vůně tohoto oleje je velmi známá. Je výrazná, typicky sladce citrusová, silně osvěžující a pronikavá. Tento olej je ideální k provonění kanceláří. Posiluje koncentraci a má antistresové účinky.

  129,00 Kč
 • cena od:
  179,00 Kč (s DPH)

  Na světě se vyskytuje několik různých druhů máty. Tento olej je vyroben z klasického druhu máty perné (Mentha piperita). Získává se destilací celých stvolů této na pohled skromné rostliny. Jeho vůně je bylinná, svěží a mentolová se sladkými tóny. V aromaterapii osvěžuje mysl a podporuje koncentraci.

  179,00 Kč
 • cena od:
  139,00 Kč (s DPH)

  Esenciální olej z listů kajeputu střídavolistého (Melaleuca alternifolia) patří do každé domácí lékárničky. Jeho hlavním benefitem je nevtíravé povzbuzení celého organismu. Má silný antibakteriální, antivirový a protiplísňový účinek. Lze jej využít jako součást mnoha domácích čisticích prostředcích.

  139,00 Kč
 • cena od:
  12,00 Kč (s DPH)

  Eko prací gel na barevné prádlo, vlastnosti: ekologické a zachování intenzity barvy, počet praní: 33. Jako první nákup si můžete koupit gel v originálním obalu 1l a další nákupy už jen stáčíte z velkého kanystru "bez obalu". Velikost originálního obalu 1l.

  12,00 Kč
 • cena od:
  11,50 Kč (s DPH)

  Ekologický pomerančový čistič na mastnotu (usazeniny ve dřezu, otisky prstů) a anorganické skvrny (inkoust, dehet, šmír, žvýkačka). Neutrální pH odmašťovače je vhodné i pro mramorové povrchy.

  11,50 Kč
 • cena od:
  150,00 Kč (s DPH)

  Gel do myčky na nádobí se zvýšeným obsahem extraktu z mýdlových ořechů účinně odstraňuje nečistoty. Skvěle jsme ho vylepšili. Nově jsme použili přírodní tenzid, který výborně odmašťuje a soda bicarbona přispívá k odstranění zaschlých zbytků jídla.Gel je nedráždivý a šetrný k přírodnímu prostředí. Jemně voní díky přidané BIO pomerančové silici. V balení 1...

  150,00 Kč
 • cena od:
  129,00 Kč (s DPH)

  Tento esenciální olej je získáván z kůry plodů citrusů limonových (Citrus limon). Ty jsou pěstované na Sicílii v biokvalitě a silice se z nich lisuje za studena. Jeho vůně je svěží, citrusově-ovocná a sladká. Příjemně osvěžující aroma výborně povzbuzuje mysl. Vůně citronu podporuje koncentraci, výkon při studiu a pomáhá při kreativních činnostech.

  129,00 Kč
Zobrazuji 1 – 40 z 40 položek